Netwise Web Konferans Sistemi Özellikleri


Sunulan altyapı aşağıdaki özellikleri içermektedir:

1- Görüntü, Video Alanı
2- Power Point, Canlı Video Sunum Alanı
3- Söz, Görüntü İsteme Alanı
4- Mesajlar Modülü
5- Katılımcı Alanı

 
Canlı yayın yapıp, web konferans düzenleyebilirsiniz.
Netwise Web Konferans Sistemini kullanarak canlı ders veya toplantı düzenleyebilirsiniz. Katılımcılar sorularını yazılı olarak iletebilir veya sunucudan söz isteyerek sesli ve görüntülü sorabilir. Sunucu dilediği katılımcıya görüntülü/sesli katılım hakkı verir.

 
Sunum ekranları, video veya canlı yayınlar tüm katılımcılara iletilir.
Sunucu, hazırladığı PowerPoint sunumları, önceden kaydedilmiş videoları veya daha yüksek kaliteli bir canlı yayını devreye sokabilir, aralarında hızlı geçiş yapabilir.

 
Elektronik “beyaztahta” (whiteboard) özelliği kullanılarak sunum desteklenebilir.
Beyaztahtayı gerçek zamanlı olarak katılımcılar da kullanabilir, ekledikleri çizimleri ve yazıları tüm katılımcılar izleyebilir.

 
Sunucu kendi bilgisayarındaki masaüstünü paylaştırabilir.
Sunucu masaüstünü paylaştırarak o anda baktığı bir internet sitesini veya ekranındaki bir dosyanın görüntüsünü tüm katılımcılara canlı olarak iletebilir.

 
Katılımcılar sunumlara kaydolabilir veya yönetici tarafından davetiye gönderebilir.
Katılımcılar toplantı veya derslere eklenerek e-posta adreslerine toplantı bilgilerini içerek bilgi mesajı yollanır. ıstenirse sistem kurumun veritabanı ile entegre edilerek kullanıcı bilgilerini alabilir. Kayıt formu aracılığı ile toplantı öncesi ilgililerin bilgileri toplanabilir.

 
Sunum sırasında, öncesinde veya sonrasında cevaplanmak üzere anket/quiz tanımlanabilir.
Sistemde izleyicilerin görüşlerini alabilmek için esnek bir soru bölümü vardır. Sistem yöneticisi sunum bazında birden fazla anket tanımlayabilir, bunları sunum sırasında, öncesinde veya sonrasında devreye sokabilir. Ankete birbirini izleyecen birden fazla soru tanımlamak mümkündür. Soruların cevapları tek seçmeli (radio button) veya çok seçmeli (check box) veya metin girişli olabilir. Sunucu isterse anket cevaplarını rakamsal ve grafiksel olarak katılımcılara gösterebilir.

 
Sunucu, Web Konferans belgelerini sunum öncesinde sisteme yükleyebilir.
İlgili belgeler alanına sunum dosyaları, grafikleri, videoları ve web site linkleri tanımlanabilir. Katılımcılar sunum öncesinde veya sonrasında belgeleri inceleyebilirler.

Flash’a kolaylıkla aktarın.
PowerPoint, Word, Excel, PDF gibi dosyalar istenirse sistem tarafından yükleme anında Flash dosyalarına çevrilir. Böylece aktarım ve gösterim aşamaları çok daha hızlı gerçekleşir, kopyalama veya baskı alınması engellenebilir.