Netwise Web Konferans Sistemi Şablonları

Sunumun amacına göre ekran düzeni gerçek zamanlı değiştirebilir. Sunucu/eğitmen hazır şablonlardan seçim yaparak ekranda sadece o anda işlevi olan alanların bulunmasını sağlar. Böylece katılımcıların ekranları daha etkin ve kolay kullanılabilir. Aşağıdaki ekranlarda bulunan hazır şablonlar istenildiği takdirde yönetici tarafından kolayca revize edilerek, sunuma sesi ve görüntüsü ile katılmak isteyen katılımcı sayısına ve istenen işlevlere göre yeni şablonlar türetilebilir.

Şablon 1
Sunucun haricinde katılımcılardan en fazla ikisinin canlı görüntüsüne ek olarak geniş bir video/PowerPoint sunum alanı, katılımcı listesi ve anket alanlarından oluşan çok fonksiyonlu bir şablondur. İstenildiği an yayındaki katılımcılar kapatılarak başka katılımcılara söz verilebilir. Sunucu katılımcılara mesaj gönderip yazılı duyuru yapabilir. Ayrıca katılımcılar sunucuya ve izin verilmişse diğer katılımcılara yazılı mesaj gönderip iletişim kurabilirler.

 
Şablon 2
Sunucu dışında katılımcılardan bir kişinin videosu 1. şablona kıyasla daha büyük boyutlarda yayına açılabilir. Sunum alanında beyaz tahta, video, flash, PowerPoint gibi birçok özellik kullanılabilir.

 
Şablon 3
Dört kişinin aynı anda canlı olarak sunumda aktif rol aldığı sunum çeşididir. Diğer tiplerde olduğu gibi anket ve katılımcı alanları mevcuttur, sunucu ve katılımcı arasında mesajlaşma olanağı vardır.

 
Şablon 4
Tüm ekranı kaplayan bu şablon yüksek kaliteli video iletmenin öncelikli olduğu sunumlarda kullanılır.